Hindusthan Samachar
Banner 2 सोमवार, दिसम्बर 17, 2018 | समय 03:37 Hrs(IST) Sonali Sonali Sonali Singh Bisht

জম্মু-কাশ্মীৰ সীমান্তত পাকিস্তানৰ ভীষণ গুলীবৰ্ষণ, বিএছএফৰ জোৱানসহ নিহত ৫

By HindusthanSamachar | Publish Date: May 18 2018 4:01PM
জম্মু-কাশ্মীৰ সীমান্তত পাকিস্তানৰ ভীষণ গুলীবৰ্ষণ, বিএছএফৰ জোৱানসহ নিহত ৫
জম্মু, ১৯ মে’ (হি.স.)ঃ জম্মু-কাশ্মীৰৰ পাকিস্তান সীমান্তৱৰ্তী এলেকাত পাকিস্তানী ৰেঞ্জাৰে যুদ্ধ বিৰতি উলংঘা কৰি শুকুৰবাৰে ভীষণ গুলীবৰ্ষণ কৰে। প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডীৰ ভ্ৰমণৰ এদিন পূৰ্বে জম্মু জিলাৰ সীমান্তৱৰ্তী পহৰাদাৰী চকী আৰু বসতিপ্ৰধান এলেকালৈ লক্ষ্য কৰি চলোৱা এই গুলীবৰ্ষণৰ ঘটনাত এজন সীমান্ত সুৰক্ষা বাহিনী(বিএছএফৰ জোৱান শ্বহীদ হোৱাৰ লগতে আন চাৰিজন লোক নিহত হয়। ইয়াৰোপৰি ১২ জনৰো অধিক লোক আহত হয়। নিৰাপত্তা বাহিনীৰ সূত্ৰই সদৰি কৰামতে, বৃহস্পতিবাৰৰ নিশা প্ৰায় এক বজাৰ পৰাই পাক ৰেঞ্জাৰে জম্মুৰ আৰএছ পুৰা, বিষ্ণাহ আৰু আৰণিয়া এলেকাত লঘু আৰু গধুৰ অস্ত্ৰৰে ভীষণ গুলীবৰ্ষণ কৰে। পাক ৰেঞ্জাৰৰ নিৰ্বিচাৰ গুলীবৰ্ষণত বিএছএফৰ ১৯২ বেটেলিয়নৰ সীতাৰাম উপাধ্যায় নামৰ জোৱানজন গুৰুতৰ ভাৱে আহত হয়। তেঁওক ততালিকে জম্মুৰ চৰকাৰী হস্পিতাতলৈ লৈ যোৱা হয় যদিও জোৱানজন মৃত্যুমুখত পৰে। ঝাৰখণ্ডৰ গিৰিধ এলেকাৰ বাসিন্দা সীতাৰাম উপাধ্যায়ে ২০১১ চনত বিএছএফত যোগদান কৰিছিল। আনহাতে পাক ৰেঞ্জাৰৰ এই অপ্ৰৰোচিত গুলীবৰ্ষণৰ ঘটনাত বিএছএফৰ এগৰাকী সহকাৰী উপ পৰিদৰ্শক গুৰুতৰভাৱে আহত হয়। উল্লেখ্য যে প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডীয়ে এদিনীয়া ভ্ৰমণসূচীৰৈ ১৯ মে’ত জম্মুত উপস্থিত হ’ব। প্ৰধানমন্ত্ৰীগৰাকীৰ ভ্ৰমণৰ পূৰ্বে পাকিস্তানে ১৪ মে’ৰ পৰা আজিলৈকে তিনিবাৰকৈ সীমান্তত যুদ্ধবিৰতি উলংঘা কৰে। হিন্দুস্থান সমাচাৰ/মনোজ
image